Letní semestr - ATA1
Bytový dům Praha-Košíře
17.2.2015

Zadání na letní semestr 2015 je bytový dům. Stavební parcela se nachází v proluce ulice Slávy Horníka, Praha 5 - Košíře. Podklady prezentované na první hodině ateliéru si stáhněte zde

Nový web
Nové webové stránky
16.2.2015

Pokud Vás na veletrhu Dřevostavby zaujala naše prezentace a čtete právě tyto řádky, rádi navážeme na náš rozhovor a přivítáme Vás v našem ateliéru. U příležitosti konání veletrhu Dřevostavby 2015 jsme spustili minulý týden i nové webové stránky. Proti původní verzi ve flashi došlo k výraznému zjednodušení funkčnosti webu ve prospěch zobrazování na mobilních zařízeních a došlo i k celkovému zpřehlednění stránek. Některé části ještě plníme a upravujeme, nicméně obrázek o naší práci a přístupu k věci si můžete udělat již nyní. V části projekty jsme doplnili přednostně realizace a návrhy rodinných domů a drobnějších občanských staveb na úkor větších realizací, které doplníme průběžně rovněž. Přejeme Vám hodně zdaru na Vaší cestě k novému bydlení.

Návrat na univerzitní půdu
Návrat na univerzitní půdu
16.2.2015

Po tříleté pauze a předchozím osmiletém působení na fakultě architektury se vracíme na zkoušku  letní semestr na akademickou půdu. Tentokrát povedeme ateliér ATA1 na fakultě stavební, v bakalářském programu – architektura a stavitelství. Tato škola byla minulý týden vyhodnocena v testu Hospodářských novin jako nejlepší pro přípravu do praxe. Necháme se kvalitou studentů i školy překvapit. Téma na letní semestr bude pasivní bytový dům.

Salon dřevostaveb 2014
Vystavujeme na 10. ročníku salonu 
11.2.2015

Byli jsme vybráni spolu s dalšími čtyřiceti realizacemi na letošní jubilejní 10. ročník Salónu dřevostaveb 2014. Za náš ateliér jsme zařadili realizace občanské budovy Ajurvéda centrum, zkolaudovanou minulý rok v červnu ve Velkých Přílepech a Ateliér výtvarné tvorby, zkolaudovaný loni v listopadu, rovněž ve Velkých Přílepech. Letošní 10. ročník je pořádán s mezinárodní architektonickou účastí (Slovensko, Slovinsko, Norsko, Rakousko, Polsko a další).

Začínáme s 3D-tiskem
Stavba 3D-tiskárny
30.1.2015

Držíme krok s dobou a zajímáme se o soudobé technologie nejen u našich realizací, ale i u projekčních a zobrazovacích metod. Rozhodli jsme se prozkoumat 3D-tisk ze všech stran. 3D-tiskárnu od firmy JVC jsme nejen oživili a zprovoznili, ale celou sami postavit. Po deseti hodinách práce rozložených do jednoho pracovního týdne máme hotovo. O našich zkušenostech se technologiemi 3D-tisku Vás budeme průběžně informovat. Více si můžete přečíst na našem FB-profilu.

Stavba roku města Třince 2013
Stavba roku města Třince
3.2.2014

V sekci komerční stavby jsme získali ocenění Stavba roku města Třince pro rok 2013. Umístili jsme se na druhé pozici, a to s realizací administrativní budovy AMKOR, která se zabývá gastrotechnologiemi a vzduchotechnikou. Více si o projektu můžete přečíst zde. První místo obsadila realizace přístavby nového křídla Polikliniky Třinec.